Tereny narciarskie

 W rejonie Madonna di Campiglio mamy do dyspozycji 150 km tras, od Pinzolo do Folgarida-Marivella, z terenami Madonny w samym sercu tego obszaru. W grudniu 2011 roku zostaje otwarty nowy wyciąg- kolejka Puza dai Fo’ – Patascoss, który połączy Madonna di Campiglio z Pinzolo, dzięki czemu pomiędzy ośrodkami będzie swobodna komunikacja. Nowa kolejka będzie długa na 4 706 m i zdoła przewieźć 1800 osób w ciągu godziny, podróż nią będzie trwała 14 minut. Dodatkowo zrobiono nową trasę DoloMitica, z podziałem na dwa stopnie trudności: trasa Star – 3,5 km dla wprawionych narciarzy oraz Tour – 5,5 km dla osób początkujących.

Tylko w samym ośrodku Madonna di Campiglio jest 90 km tras, z czego 20 km stanowią trasy niebieskie, 60 km trasy czerwone, a 10 km czarne. Do dyspozycji jest 14 wyciągów krzesełkowych, 7 orczyków, 4 gondole i jeden duży wagon. Różnorodność tras jest na prawdę ogromna i każdy bez względu na umiejętności znajdzie wśród nich swoją ulubioną. Najdłuższa trasa to ?Groste? mierząca 7 km długości i 1000 m różnicy poziomów. Natomiast zaawansowani zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił na najtrudniejszej trasie ? Spinale Direttissima?, której długość to 1,9 km ze spadkiem wysokości 600 m. Nie trzeba martwić się o śnieg na trasach, gdyż ponad połowa z nich jest naśnieżana przy pomocy armatek. Na fanów nocnej jazdy czeka oświetlony stok Miramonti o długości 0,5 km, a dla wielbicieli freestyle?u nie lada gratką będzie snowpark o powierzchnii 50 000 metrów kwadratowych. Znajdziemy tu halfhipe?a, boardercross?a, boxy, skocznie i wiele hopek. Na stacji znajdziemy również trasę ?3-Tre?, na której co roku rozgrywane są zawody Pucharu Świata.

Problemu nie stanowią tutaj kolejki, gdyż przepustowość wyciągów to 30 700 osób przewiezionych na godzinę. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z zimowymi sportami warunki w ośrodku są rewelacyjne, a do ich dyspozycji jest 300 instruktorów, którzy z największa przyjemnością zagłębią ich w tajniki narciarstwa i snowboardu.

Cały obszar narciarski to 150 km tras i 59 wyciągów. Są tu idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego czy korzystania z rakiet śnieżnych – 40 km tras biegowych o różnym stopniu trudności. Dzięki usprawnieniu połączeń pomiędzy trzema ośrodkami: Madonna di Campiglio, Pinzolo i Folgarida – Marilleva możemy cieszyć się ogromnym obszarem narciarskim bez konieczności ściągania sprzętu, rozkoszując sie tylko majestatycznym widokiem Dolomitów.