Region

 Madonna di Campiglio to dyskretna i elegancka miejscowość położona w dolinie Val Rendena, na północy Włoch, w gminie Pinzolo. To centrum sportów zimowych leży na wysokości 1550 m w otoczeniu pięknych gór Brenta należących do łańcucha Dolomitów oraz lodowców Adamello i Presanella. Madonna di Campiglio jest jednym z najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech. Ma na to wpływ kilka czynników. Po pierwsze, mnogość górskich terenów otaczających miasteczko, które oddają do dyspozycji niezliczoną ilość tras. Dodatkowo mamy możliwość jazdy na wysokości 2600 m i korzystania ze zjazdów o zróżnicowanym poziomie trudności. Ponadto, aby dostać się z centrum miejscowości do stacji i z powrotem nie ma konieczności ściągania sprzętu z nóg.

Odkrycie i wykorzystanie tego miejsca datuje się na drugą połowę dziewiętnastego wieku. Wtedy to właśnie w 1868 roku Giambattista Righi di Strembo odkupił teren byłego klasztoru Santa Maria di Campiglio i na jego miejscu wybudował pierwszy hotel Stabilimento Alpine. Początkowo miejsce to było uczęszczane przez szlachtę i zamożne mieszczaństwo. Swoją obecnością zaszczyciły miejscowość takie osobistości jak Ksieżniczka Sissi czy cesarz Franciszek Józef, który spędzał tutaj długie popołudnia na spacerowaniu w lesie i okolicy jeziora oraz wieczory, podczas których trenował walca i urządzał kameralne spotkania ze swoimi dworzanami. Dopiero w roku 1948 został wybudowany tutaj pierwszy wyciąg krzesełkowy i od tego czasu nastąpił gwałtowny rozwój kurortu, który dziś należy alpejskiej czołówki.

Madonna di Campiglio oferuje nam świetne warunki na stoku, doskonale przygotowane i urozmaicone trasy, dużo rozrywki apr?s-ski, sklepy, w których znajdziemy najnowsze trendy modowe i sprzętowe oraz majestatyczny krajobraz Dolomitów, które w roku 2009 został przyjęte przez UNESCO do grona miejsc o szczególnym znaczeniu dla ludzkości – Światowego Dziedzictwa UNESCO.